KONTAKT

 

Tamara Melissa telefon 604 835 943
  email tamara[zavinutec]cestazeny.cz

Od počátku 90. let jsem absolvovala mnoho tanečních výcviků, seminářů osobního rozvoje a konferencí v Čechách i zahraničí. Vystudovala jsem dějiny umění na FF UK v Praze a pracovala jako kurátorka uměleckých sbírek v Museu Kampa.

V roce 2000 jsem vytvořila projekt Cesta Ženy a navázala spolupráci s A centrem. Od té doby vedu ženské skupiny osobního rozvoje, v nichž se zaměřuji především na rituální uctění zlomových okamžiků a období v životě žen: První menstruace – zasvěcení dívky v ženu. Léčení vztahu k menstruaci jako ke zdroji vlastní síly a moudrosti. Nevěsta – vnitřní příprava na svatbu. Rozloučení s nenarozeným dítětem. Porod – zrození mateřství. Smrt a osvobození. A mnoho dalších.

Poskytuji též individuální poradenství, léčení a požehnání s aromaterapeutickou masáží „Sedmé nebe“.

Ve své práci používám rituál, tanec, rozličnou práci s tělem, hlasem, dechem, dotekem, vůní, vizualizací, emocemi, se spočinutím a tvorbou v přítomném okamžiku.

V roce 2009 jsem pobývala několik měsíců v Indii, kde jsem kromě absolvování meditačních retreatů započala výcvik pro provázení transformačními procesy zrození a umírání "Conscious Birthing and Dying" (www.cosmicairport.com) u Jacqueline Maria Longstaff. Další části výcviku, který jsem následující rok dokončila, probíhaly ve Švédsku. Učím se u šamanské učitelky v Brazílii. Jsem vyškolena jako „Moon Mother“ u Mirandy Gray, autorky knihy „Rudý měsíc“. Loni jsem absolvovala Školu pánevního dna u Renaty Skálové a výcvik v předporodní přípravě u Patrika Bálinta. Nyní se svým mužem procházím několikaletým tantrickým výcvikem pro páry „Partneři duše“ u Sarity.

Jsem šťastná, když zažívám, jak se my ženy probouzíme, uzdravujeme, rozkvétáme ve své přirozenosti a objevujeme náruč plnou lásky pro sebe, své muže, své rodiny a celou naši krásnou planetu.

Facebook: Tamara Melissa

 

 

 

 


C e s t a   Ž e n y 

 dvouletý transformační cyklus rituálů

(14.2.2014 - 14.2.2016)

Je možné zapsat se na celý cyklus a nebo si kdykoli v průběhu cyklu zvolit libovolná témata a počet rituálů. 

 

''Píše se rok 1995, sedím v kongresovém sále jednoho kalifornského hotelu, kde právě probíhá Mezinárodní konference transpersonální psychologie, a po tvářích mi stékají proudy slz… Na pódiu stojí nádherná stará indiánka a vypráví o přechodových rituálech pro dívky v čase první menstruace… A mé srdce volá: „Jak to, že na to naše kultura zapomněla? Vždyť já to dobře znám! Tento prožitek náleží každé ženě!“ A tam jsem uslyšela vnitřní volání, které mne pak velmi jasně vedlo k tomu, že jsem začala provázet ženskými přechodovými rituály u nás, v Čechách…

Ve stejném roce, kdy jsem naslouchala onomu vyprávění staré Indiánky, mi v meditaci na otázku, kudy mají vést mé kroky životem, přišla odpověď: „Budeš dělat Cestu Ženy!“. Nevěděla jsem, co to je a tak jsem se znovu zeptala. Další odpověď přišla: „Spoj vše, co miluješ!“ A to tehdy bylo (a stále je) sebepoznání, tanec, meditace, masáže, aromaterapie, zpěv a mnoho dalšího… a díky Indiánce se zrodily rituály, které jsou nedílnou součástí Cesty Ženy. Děkuji, že mohu kráčet po své Cestě jako průvodkyně žen k jejich přirozenosti a celistvosti…

Jak sama krok za krokem procházím svým osobním životním příběhem a přijímám životní učení, otevírají se přede mnou stále další témata… a když jimi projdu, přirozeným způsobem se objevují v mé práci… a tak se postupně rodí různé rituály… A nyní uzrál čas, kdy se spojují v dvouletý Transformační cyklus Cesta Ženy, který bude ženy provázet na jejich Cestě životem od zrození ke smrti a bude rituálně uctívat důležité okamžiky života, ale i léčit zranění, která většina z nás na této Cestě utrží, a proměňovat je v požehnání. Má třináct zastavení (témat rituálů).''

Těším se na společná kouzla v kruhu žen...

Tamara Melissa, 4. listopadu 2013, sedící v tiché noci u sálajících krbových kamen, s předoucí kočkou na klíně, den po Rituálu Smrti a osvobození (Slovy jedné účastnice: ''Rituál smrti byl nejzásadnějším dnem mého života. Díky smrti jsem konečně pochopila, co je to život!'') 

 

Více info a přihlášky: 

http://www.indigenous.cz/cesta-zeny-dvoulety-transformacni-cyklus

Je možné zapsat se na celý cyklus a nebo si kdykoli v průběhu cyklu zvolit libovolná témata a počet rituálů.